حالت تاریک
  • شنبه, 1403/03/26 شمسی | 2024/06/15 میلادی
مدال تنیس‌روی‌میز ایران قطعی شد؛

تاریخ‌سازی پینگ‌پنگ‌بازان مازندرانی در آسیا

تاریخ‌سازی پینگ‌پنگ‌بازان مازندرانی در آسیا

تیم ملی تنیس‌روی‌میز با درخشش مازندرانی‌ها با برتری غرور آفرین مقابل ژاپن راهی نیمه‌نهایی بازی‌های آسیایی شد.

به گزارش بلاغ، در نخستین بازی از مرحله ۱/۴ پایانی تنیس روی میز مردان بازی های آسیایی هانگژو، تیم ملی ایران و ژاپن به مصاف هم رفتند.

در نخستین مسابقه، نیما عالمیان با شایستگی هاریموتو از ژاپن دارنده رنکینگ ۴ دنیا را در یک بازی نفسگیر با نتیجه ۳ بر ۲ شکست داد و ایران را ۱ بر صفر جلو انداخت.

در دومین بازی نوشاد عالمیان در مقابل توگامی از ژاپن قرار گرفت و در حالی که در دو مصاف قبلی خود از این بازیکن ژاپنی شکست خورده بود، توانست با غیرت مثال زدنی این حریف قدرتمند را شکست دهد و تیم ایران را ۲ بر صفر پیش بیاندازد.

ایران که تنها به یک برد از سه بازی باقی مانده برای تاریخ سازی در قاره ی کهن نیاز داشت در بازی سوم با هنرنمایی امیرحسین هدایی در مقابل یوشیمورا از ژاپن در یک بازی سخت  با نتیجه ۳ بر ۲ پیروز شد تا تیم ملی تنیس روی میز مردان ایران مقتدرانه ژاپن دارای رنکینگ ۲ تیمی دنیا را با حساب ۳ بر صفر شکست دهد.

ایران با این برد به نیمه نهایی رسید و مدال برنز خود را قطعی کرد. این مدال پس از ۶۵ سال دوباره کسب خواهد شد. در دوره گذشته نوشاد عالمیان توانسته در بخش انفرادی برنز بگیرد.

با صعود ایران به نیمه نهایی مسابقات بازی های آسیایی هانگژو ۲۰۲۲ مدال برنز ملی پوشان کشورمان قطعی شد و در نیمه نهایی برای رسیدن به فینال با کره جنوبی دیدار خواهند کرد.

تیم ملی تنیس روی میز ایران آخرین بار در المپیک آسیایی توکیو در سال ۱۹۵۸ توانسته بود مدال برنز تیمی را کسب کند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید