رئیس‌مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت گفت: واحدهای شناسایی و فراهم‌آوری اعضای دانشگاه‌ها باید پویاتر از همیشه کار کنند تا هیچ عضوی از دست نرود. 
۰
plusresetminus
رئیس‌مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت:تا‌کنون 65 هزار ایرانی با دریافت عضو به زندگی بازگشته‌اند
به گزارش بلاغ، امیرحسام علیرضایی، در نخستین جشنواره ملی اهدای عضو با محوریت نقش هماهنگ‌کننده پیوند اعضا، اظهارداشت: تاکنون ۶۵ هزار پیوند عضو در کشور انجام شده است، یعنی ۶۵ هزار بیمار از رنج بیماری نجات پیدا کرده و ۶۵ هزار خانواده از درد و دغدغه عزیزشان آسوده شده‌اند و این موضوع بسیار مهمی است زیرا ۶۵ هزار ایرانی به زندگی بازگشته‌اند.
علیرضایی افزود: به دلیل اینکه در ایران اعمال جراحی پیوند عضو انجام می‌شود در این زمینه صرفه‌جویی مالی خوبی داشته ایم چراکه بیماران برای پیوند عضو به سایر کشورها نرفته‌اند.
وی با بیان اینکه رضایت دادن خانواده‌ها برای اهدای عضوِ عزیزشان ایثار محسوب می‌شود، خاطرنشان کرد: در سال گذشته ۹۲۵ مورد اهدای عضو انجام شده است. ایران در زمینه اهدای عضو در دنیا رتبه ۳۶ و در منطقه رتبه اول را دارد.
رئیس‌مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت با اشاره به نقش رسانه‌ها در زمینه فرهنگ‌سازی اهدای عضو بیان داشت: درحال حاضر ۲۵ هزار بیمار در لیست پیوند اعضا قرار دارند و میانگین روزانه ۷ تا ۱۰ بیمار نیازمند عضو فوت می‌کند.
علیرضایی با بیان اینکه به طور میانگین سالانه ۳ هزار مرگ مغزی قابل اهدا در کشور اتفاق می‌افتد، گفت: از این تعداد تنها هزار مرگ مغزی به اهدا رسیده و اعضای قابل اهدای دو هزار بیمار مرگ مغزی به خاک سپرده می‌شود. چنان‌که از هر بیمار مرگ مغزی سه عضو اهدا شود، حدودا ۶ هزار عضو قابل پیوند به اهدا نمی‌رسد.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
فرزند پیامبر هم باشی، نابود می‌شوی
يکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۰:۰۰
میرحسین موسوی یک «‌فراماسون» است!
شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۰:۱۲
"حسین همدانی کیست؟"
جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۷
ارتش چین را بهتر بشناسیم
جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۰:۰۰