عرضه قطره چکانی بازار را ملتهب می کند؛

منفعت خودروساز از فروش خودرو در بورس کالا

تاریخ انتشارچهارشنبه ۹ آذر ۱۴۰۱ - ۰۱:۲۸
کد مطلب : ۴۶۶۴۵۳
رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو با بیان اینکه در حال حاضر عرضه خودرو در بورس کالا به نفع تولیدکننده است، گفت: در صورتی عرضه خودرو در بورس کالا منجر به کاهش قیمت در بازار می شود که این عرضه مستمر باشد.
۰
plusresetminus
منفعت خودروساز از فروش خودرو در بورس کالا
به گزارش بلاغ، سعید موتمنی در گفت وگو با خبرنگاران درباره وضعیت بازار خودرو، اظهار داشت: اگرچه رکود در بازار خودرو حاکم است اما روند قیمت خودرو هم تااندازه ای افزایشی است که دلیل دارد و آن هم عرضه کم خودرو از سوی خودروسازان است.

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو بیان داشت: عرضه خودرو کم است و پاسخگوی نیاز بازار نیست بنابراین این مساله موجب شده است خودروهای ارزان قیمت مانند 206 تیپ دو در یک ماه گذشته 30 میلیون تومان افزایش قیمت داشته باشد.

وی افزود: نسبت به یک ماه گذشته خودرو کوئیک بین 10 تا 15 میلیون تومان و خودرو تیبا  حدود 10 میلیون تومان افزایش قیمت داشته است، 207 اتومات و دنا اتومات توربو نیز افزایش قیمت داشته است. 

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو درباره تاثیر عرضه خودرو در بورس کالا اظهار داشت: در صورتی عرضه خودرو در بورس کالا منجر به کنترل و یا کاهش  قیمت خودرو در بازار می شود که این عرضه مستمر باشد و به صورت مقطعی نباشد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر عرضه خودرو در بورس کالا به نفع تولیدکننده است، اظهار داشت: با شرایط فعلی عرضه خودرو در بورس کالا به نفع مصرف کننده نیست زیرا خودروسازان با قیمت نزدیک قیمت بازار خودرو را عرضه می کند و در نهایت خودرو با قیمتی حدود 50 میلیون تومان کمتر از قیمت بازار به دست خریدار می رسد و خریداران خودرو از بورس نیز اغلب خودروهای خریداری شده از بورس را در بازار عرضه می کنند و بنابراین باز هم مصرف کننده واقعی از این اختلاف قیمت با بازار منتفع نمی شود.

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو بیان داشت: وقتی کالایی مانند خودرو به یک کالای سرمایه ای تبدیل می شود در نتیجه نوسانات ارزی بر افزایش قیمت  آن تاثیر می گذارد، متأسفانه فعلا خودرو به یک کالای سرمایه ای تبدیل شده است و اغلب خریداران خودرو از بورس یا خودروساز به دنبال کسب سود هستند.

پایان پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين