مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران خبر داد:

انتقال ۴ راس گوزن زرد ایرانی از مازندران به استان لرستان

تاریخ انتشارچهارشنبه ۹ آذر ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۰
کد مطلب : ۴۶۶۴۶۷
۴ راس گوزن زرد ایرانی از پناهگاه حیات وحش دشت ناز میاندورود به مرکز فجرصفا در خرم آباد لرستان، در راستای حفظ و تکثیر این گونه در خطر انقراض زنده گیری و منتقل شد.
۰
plusresetminus
انتقال ۴ راس گوزن زرد ایرانی از مازندران به استان لرستان
به گزارش بلاغ، عطااله کاویان در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار کرد: در ادامه اصلاح و تعدیل جمعیت گوزن زرد در پناهگاه حیات وحش دشت ناز هشت رأس گوزن زرد برای ادامه حیات و نگهداری به مرکز فجر صفا در خرم آباد لرستان منتقل می‌شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران ادامه داد: در راستای ساماندهی وضعیت این گونه جانوری، چهار رأس گوزن زرد ایرانی روز گذشته از پناهگاه حیات وحش دشت ناز زنده گیری و به مرکز نگهداری در استان لرستان انتقال داده شد.

کاویان با بیان اینکه چهار رأس گوزن زرد دیگر در هفته آینده به این مرکز انتقال داده می‌شود، گفت: این دومین عملیات زنده گیری و انتقال در سال جاری برای اصلاح و متناسب سازی جمعیت گوزن زرد است که در پناهگاه حیات وحش دشت ناز انجام وطی آن شش رأس در آبان ماه سال جاری به ارومیه منتقل شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران افزود: ظرفیت زیستی این پناهگاه برای تکثیر و پرورش گوزن زرد حدود ۳۵ تا ۴۵ رأس است که درحال حاضر ۶۲ رأس گوزن زرد ایرانی در این پناهگاه زیست می‌کنند.

گفتنی است؛ پناهگاه حیات وحش دشت ناز میاندورود به عنوان اولین مرکز تکثیر در اسارت شناخته شده "گوزن زرد ایرانی" گونه‌ای درخطر انقراض است که نزدیک به ۶ دهه در این پناهگاه زیست می‌کند.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين