تاریخ انتشارجمعه ۱ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۰
کد مطلب : ۴۵۸۸۳۶
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر مازندران از امدادرسانی نجات‌گران این جمعیت به سرنشینان ۳۱۵ خودروی متاثر از برف و سرما در محور مواصلاتی کوهستانی این استان خبر داد و گفت: سامانه سرد بارشی که از عصر روز گذشته وارد مازندران شد تا عصر امروز در استان فعال است.
۰
plusresetminus
امدادرسانی به 1300 نفر در جاده‌های برفی/مدارس کدام شهرها و مناطق مازندران فردا تعطیل است؟
به گزارش بلاغ، نفوذ سامانه بارشی که از بعدازظهر پنجشنبه در آسمان استان حاکم شد، چهره مناطق شرقی و مرکزی استان و ارتفاعات بالادست را سفیدپوش کرد و سبب کاهش محسوس دما در استان شده است.

طبق اعلام هواشناسی، آسمان استان در حال حاضر نیمه ابری بوده و وضیعت ناپایداری از سمت غرب به شرف استان در حال کم شدن است و برای مناطق پایین دست مرکزی وشرقی استان بارندگی و در ارتفاعات بارش برف وجود دارد.

غلام‌علی فخاری مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر مازندران در گفت و گو با خبرنگار ما با اشاره به تغییرات جوی و بارش برف و نزول دما در مناطق مختلف استان به‌ویژه مناطق مرتفع و محورهای کوهستانی نظیرکندوان، هراز، سوادکوه، کجور ،کیاسر، رامسر ،نیالا، کلاردشت و گلوگاه گفت: نجات‌گران هلال‌احمر استان علاوه بر رهاسازی 315 دستگاه خودروی زمین‌گیر شده در برف و سرما در این محورها، خدمات امدادی لازم را به یک‌هزار و 300 نفر از سرنشینان این خودروها ارائه کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر مازندران بیان کرد: با توجه به اطلاعیه سازمان هواشناسی مبنی بر تغییرات جوی، به تمام عوامل امدادی استان آماده‌باش کامل اعلام شد.

فخاری تصریح کرد: تمام توان عملیاتی، امدادی و پشتیبانی جمعیت هلال‌احمر استان در خدمت هموطنان متاثر از موج سرما  قرار گرفت تا به همه درخواست‌ها امدادی در کمترین زمان ممکن پاسخ داده شود.

وی با تاکید بر ضرورت توجه رانندگان به هشدارهای هواشناسی و توصیه های امدادی، ادامه داد: در این عملیات 21 تیم مجهز عملیاتی هلال‌احمر مازندران با به‌کارگیری 16 دستگاه آمبولانس و 5 دستگاه خودروی نجات و پشتیبانی مشارکت داشتند.


تعطیلی مدارس برخی شهر‌ها و مناطق مازندران، فردا

مدارس برخی شهر‌ها و مناطق مازندران،فردا ،شنبه ۲ بهمن ماه، به علت برف و یخبندان تعطیل است.

بر اساس اطلاعیه اداره کل آموزش و پرورش مازندران ، مدارس برخی شهر‌ها و مناطق مازندران،فردا،شنبه ۲ بهمن ۱۴۰۰ به علت برف و یخبندان تعطیل اعلام شد.

سوادکوه

با توجه به بارش برف و یخبندان معابر در صبح شنبه تمامی مدارس روستایی شهرستان سوادکوه شنبه ۲ بهمن ماه تعطیل و آموزش در فضای مجازی دایر است.

مدارس شهری سوادکوه در شیفت صبح ساعت ۹صبح فعالیت آموزشی و‌پرورشی را آغاز می‌کنند.

بهشهر

تمامی مدارس شهری و روستایی شهرستان بهشهر در روز شنبه دوم بهمن ماه تعطیل خواهد بود و فعالیت‌های درسی در فضای مجازی تداوم می‌یابد.

همه مدارس بخش یانه‌سر شهرستان بهشهر در تمامی مقاطع روز‌های شنبه و یکشنبه ۲ و ۳ بهمن ۱۴۰۰ به علت بارش شدید برف و برودت هوا تعطیل و به صورت مجازی فعالیت خواهند کرد.

کلاردشت

به‌علت یخبندان کلاس‌های حضوری مقطع ابتدایی در مدارس شهرستان روز شنبه ۱۴۰۰/۱۱/۲ لغو و کلاس‌ها به‌صورت مجازی برگزار خواهد شد.

امتحانات متوسطه اول و دوم و فنی و حرفه‌ای و کاردانش از ساعت ۱۰ صبح برگزار می‌شود. لذا دانش آموزان توجه کنند با مدیران مدارس خود جهت زمانبندی امتحانات در ارتباط باشند.

چهاردانگه

با توجه به بارش برف سنگین و برودت هوا تمامی مدارس منطقه چهاردانگه در روز شنبه دوم بهمن ماه ۱۴۰۰ تعطیل و کلاس‌های درس تمام مقاطع در فضای مجازی دایر خواهد بود‌.

دودانگه

مدارس منطقه دودانگه در مقاطع تحصیلی ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم به دلیل بارش سنگین برف و قطع راه‌های ارتباطی و یخبندان فردا شنبه دوم بهمن ماه تعطیل و کلاس‌ها به‌صورت مجازی برگزار می‌شود.


سوادکوه شمالی (شیرگاه)

به‌علت برودت هوا و یخبندان و لغزندگی معابر، تمامی مدارس شهرستان سوادکوه شمالی در تمامی دوره‌های تحصیلی (ابتدایی، متوسطه اول و دوم) فردا شنبه ۱۴۰۰/۱۱/۲  تعطیل بوده و روند فعالیت‌های آموزشی و پرورشی مدارس در فضای مجازی شاد خواهد بود.

نکا

با توجه به برودت هوا و یخبندان خیابان‌ها و معابر؛ فردا شنبه دوم بهمن ماه ۱۴۰۰ کلاس‌های درس مدارس شهرستان نکا در تمامی مقاطع شیفت صبح و عصر تعطیل خواهد بود.

از این رو از مدیران مدارس انتظار می‌رود ترتیبی اتخاذ نمایند تا فعالیت‌های آموزشی و پرورشی به صورت غیر حضوری در فضای مجازي ارائه شود.

بلده

همه مدارس منطقه بلده در تمامی مقاطع روز‌ شنبه ۲ بهمن ۱۴۰۰ به علت بارش شدید برف و برودت هوا و یخبندان معابر تعطیل و آموزش در فضای مجازی دایر است.

کجور

به علت برودت شدید هوا، یخ‌زدگی و لغزندگی معابر، تمامی مدارس منطقه کجور در تمامی دوره‌های تحصیلی (متوسطه اول و دوم و ابتدایی) فردا شنبه ۱۴۰۰/۱۱/۲  تعطیل بوده و روند فعالیت‌های آموزشی و پرورشی مدارس در فضای مجازی شاد خواهد بود.


گلوگاه

همه مدارس بالادست (هزارجریب) شهرستان گلوگاه در تمامی مقاطع روز‌ شنبه ۲ بهمن ۱۴۰۰ به علت بارش شدید برف و برودت هوا تعطیل و به صورت مجازی فعالیت خواهند کرد.

میاندورود

به‌علت یخبندان و برودت هوا  کلاس‌های حضوری مقطع ابتدایی در مدارس شهرستان در روز شنبه ۱۴۰۰/۱۱/۲ لغو و کلاس‌ها به‌صورت مجازی برگزار خواهد شد.

مدیران متوسطه می‌توانند ساعت شروع مدرسه را از ساعت ۹ آغاز نمایند. همچنین مدارس متوسطه اول و دوم و فنی و حرفه‌ای و کاردانش که امتحانات آنها باقی مانده می‌توانند با اطلاع‌رسانی قبلی ساعت ۱۰ صبح برگزار کنند. لذا دانش آموزان با مدیران مدارس خود جهت زمانبندی امتحانات در ارتباط باشند.

 پیش‌بینی سقوط بهمن و یخبندان در محور کندوان

رئیس پلیس راه ولی‌آباد سیاه بیشه کندوان با بیان اینکه محور برون‌شهری کندوان باز است، گفت: با توجه به صاف شدن جوی هوا و قرار داشتن این محور در حاشیه کوه‌های پوشیده از برف و احتمال سقوط بهمن از رانندگان خواست، از سفرهای غیرضروری تا بهبود شرایط مساعد جوی خودداری کنند.

محمد احمدی با بیان اینکه محور برون‌شهری کندوان باز است، اظهار کرد: شب گذشته بارش برف همراه با کولاک موجب مسدود شدن جاده کندوان شده بود که با تلاش نیروهای راهداری هم اکنون باز است.

وی با اشاره به اینکه پس از ساعت‌ها تلاش بی‌وقفه و امدادرسانی نیروهای راهداری و پلیس مسیر پاکسازی و باز شده است، گفت: از ساعت ۸ صبح پس ازتوقف بارش شدید برف محور کندوان برف روبی، پاکسازی و ایمن سازی شد و برای تردد رفع انسداد شده است.

احمدی افزود: با توجه به صاف شدن جوی هوا و قرار داشتن این محور در حاشیه کوه‌های پوشیده از برف و احتمال سقوط بهمن از رانندگان خواست، از سفرهای غیرضروری تا بهبود شرایط مساعد جوی خودداری کنند.

کیاسر رکوردار بارش برف

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران نیز گفت: بیشترین بارش برف از روز پنج شنبه تا جمعه در کیاسر با ارتفاع یک متر ثبت شده است.

احمد اسدی بیان کرد: بیشترین بارش برف که توسط ایستگاه‌های سینوپتیک و باران سنجی هواشناسی استان از عصر پنجشنبه تا صبح جمعه ۱ بهمن ۱۴۰۰ ثبت شد متلعق به کیاسر با ارتفاع یک متر، یانه‌سر بهشهر و آلاشت بیش از ۵۰ سانتی متر، ارضت در شهرستان گلوگاه ۴۵، داراب‌کلا در شهرستان میاندورود، بورخانی سوادکوه و تمل رامسر ۴۰ سانتی‌متر گزارش شد.

وی ادامه داد: بیشترین بارش باران در این مدت نیز از کیاسر با ۵۰ میلی متر، دشت‌ناز ۴۸، بورخانی سوادکوه ۴۵ و ساری ۴۰میلی‌متر به ثبت رسید.

سامانه سرد بارشی از عصر روز گذشته وارد مازندران شده بود و تا عصر امروز در استان فعال بود

به گفته معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان، مازندرانی‌ها از امشب تا اواسط هفته پیش‌رو شاهد شب‌های سرد و یخبندان خواهند بود

آسمان مازندران تا اواسط هفته آینده غالبا صاف تا نیمه‌ابری همراه با افزایش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
اوصافی کوتاه در باره آیت‌الله فقید فاطمی‌نیا
سه شنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۱
سلام فرمانده، تولیدی محاهدانه
يکشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۵:۱۵
دست‌های ناپاک صهیونیستی در عراق
شنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۷:۱۶