تاریخ انتشارشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۳
کد مطلب : ۴۶۱۶۳۹
در راستای اجرای طرح مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها مشکلی در تامین کالاها به ویژه چهار قلم کالای اساسی وجود ندارد.
۰
plusresetminus
تامین کالاهای اساسی و آرامش در بازار مازندران
به گزارش بلاغ، اجرای طرح سیاست های ارزی از جمله اقدامات دولت در ادامه هدفمندی یارانه است و مسوولان در راستای اجرای این طرح به مردم اطمینان خاطر داده اند که اقلام به میزان مورد نیاز مصرف در بازار وجود دارد و هرگونه افزایش قیمت با نظارت ستاد تنظیم بازار انجام می شود.

استاندار مازندران پس از بازدید از کارخانه روغن غنچه دستور داد تا ۲ هزار تن روغن خوراکی این کارخانه وارد بازار استان شود.

سیدمحمود حسینی پور دستور داد تا کلیه مدیران دستگاه های اجرایی مسئول در توزیع این کالا به دست مصرف کننده، در شرکت غنچه مستقر باشند تا موجودی روغن این شرکت تا به شکل صحیح و کامل به بازار تزریق شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: نگرانی در تامین کالاهای اساسی نداریم و گوشت مرغ و روغن به اندازه کافی وجود دارد.

حسن عنایتی اظهار داشت: با تمهیدات انجام شده گوشت مرغ، روغن و شکر به اندازه کافی موجود است و به بازار عرضه می‌شود.

وی با بیان اینکه بخشی از مرغ تولیدی استان روانه تهران می‌شود، افزود: ۳۰۰ تن مرغ وارد بازار تهران شد و در عین حال دو هزار و ۷۰۰ تن مرغ منجمد در سردخانه‌های استان ذخیره شده است.

این مسئول با بیان اینکه هزار و ۲۰۰ تن سهمیه مرغ منجمد در مرحله اول درنظر گرفته شد، افزود: توزیع این میزان مرغ توسط مباشران آغاز شده است و علاوه براین شکر پخت وپز خانوارها و روغن نیز تأمین شده است.

عنایتی افزود: مشکلی در زمینه تهیه تخم مرغ نداریم و آمادگی کامل برای تأمین گوشت مرغ و تخم مرغ وجود داررد.

حسن خیریان‌پور معاون امور اقتصادی استانداری مازندران نیز درباره آخرین  وضعیت کالاهای اساسی استان اظهار کرد: روز گذشته ۲۱۳ تن مرغ گرم در استان توزیع شد، همچنین ۱۸۱ تن مرغ آماده طبخ و ۱۳۰هزار قطعه مرغ زنده از مازندران توزیع شده است.

وی گفت: استاندار مازندران دستور توزیع ۲هزار تن روغن از کارخانه غنچه در سطح استان را دادند که ۴۰۰ تن آن با همکاری صمت و فرمانداران در ۲۲ شهرستان مازندران توزیع می‌شود.

این مسؤول تصریح کرد: به میزان یک‌هزار و ۲۰۰ تن مرغ منجمد و ۴۰۰ تن گوشت قرمز در شرکت پشتیبانی امور دام ذخیره داریم که امروز دستور توزیع ۴۰۰ تن مرغ منجمد در ۲۲ شهرستان مازندران را دادیم تا با همکاری صمت و فرمانداران توزیع شود.

خیریان‌پور با اعلام اینکه کمبود شکر در بازار نداریم، گفت: روز گذشته دوباره درخواست سهمیه جدید شکر داده شده است.

وی با تاکید بر اینکه به اندازه کافی مرغ موجودی داریم، خاطرنشان کرد: نمازندران علاوه بر تامین نیاز استان تامین‌کننده استان تهران نیز است.

معاون امور اقتصادی استانداری مازندران با بیان اینکه با تمام ظرفیت کشتارگاه‌ها بحث کشتار مرغ را در دستور کار دارند، افزود: در فروردین ماه بیشترین جوجه‌ریزی را داشتیم نزدیک به ۱۷ میلیون قطعه بوده که نسبت به مدت مشابه قبل واقعا بی‌سابقه بوده است.

خیریان‌پور با اشاره به التهابات موجود در بازار بخشی به‌دلیل وضعیت موجود و قیمت‌گذاری بوده است، اضافه کرد: به همه دستگاه‌ها اعم از جهادکشاورزی، صمت، تعزیرات حکومتی و فرمانداران تاکید کردیم از جهت تامین آرد مشکلی نداریم.

وی با تاکید بر اینکه از جهت تامین کالا مشکل نداریم و مردم نگران تامین کالا نباشند، خاطرنشان کرد: به بازرسان تاکید کردیم با تمام وجود نظارت بحث بازرسی‌ها را در دستور کار خود قرار دهند.

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران با اعلام این که مشکلی در تامین کالاهای مورد نیاز مردم در استان وجود ندارد ، از توزیع ۴۰۰ تن مرغ منجمد در بازار استان طی روز گذشته خبر داد.
 
سیدجابر کریمی افزود : در راستای سیاست دولت سیزهم در اصلاح ارز ترجیحی و ایجاد آرامش روانی و ثبات در بازار و حذف رانت از برخی مجموعه های بازار ، تدابیر لازم برای تامین کالاهای اساسی و مورد نیاز خانوارهای در استان اندیشیده شده و هیچ مشکلی ایجاد نخواهد شد.

وی یکی از تدابیر از قبل اندیشیده شده را ذخیره سازی حدود چهار هزار و ۶۰۰ تن مرغ منجمد معرفی کرد و افزود : حدود یکهزار و ۲۰۰ تن از این میزان مرغ منجمد ذخیره شده برای توزیع در استان در این مرحله تدبیر شد که ۴۰۰ تن آن امروز در بازار توزیع می شود و بقیه هم بتدریج وارد بازار خواهد شد.

کریمی گفت : با این که پنجشنبه شب تعطیلی متداول کشتارگاه های استان بود ولی با هماهنگی های انجام شده ، تمامی آنها شیف شب را فعال و یکصد تن مرغ کشتار کردند که بخشی از آن در بازار داخل استان توزیع و بخشی هم به تهران ارسال می شود.

وی با تاکید بر این که مشکی در تامین مرغ مورد نیاز بازار استان وجود ندارد ، از شهروندان خواست تا هیچگونه نگرانی در این باره نداشته باشند.

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استاندار مازندران با اشاره به دستور استاندار برای توزیع ۲ هزار تن روغن تولیدی یکی از شرکت های فعال در استان برای تامین نیاز بازار ، توضیح داد : برای تامین روغن هم از قبل تدابیر لازم با توجه به پیش بینی هایی که از بازار داشتیم اندیشیده شده و بیش از این میزان روغن برای بازار استان تامین شده است.

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران همچنین در این مصاحبه گفت که شکر و سایر کالاهای اساسی هم به اندازه کافی در بازار وجود دارد و از قبل برای تامین آنها تدابیر لازم اندیشیده شده بود.

کریمی گفت : خواهش ما از مردم این است که خیلی به شیطنت های رسانه های بیگانه توجه نداشته باشند چون ما به اندازه کافی کالا داریم و از قبل تامین شده است و هیچ مشکلی در تامین کالاهای اساسی نداریم

طبق گزارش های رسمی ۱۱ کارخانه روغن کشی در مازندران فعال است.

مازندران طبق آمارهای رسمی حدود ۲ هزار و ۲۰۰ واحد مرغداری دار که با تولید سالانه افزون بر ۲۱۰ هزار تن گوشت مرغ ، بیش از ۱۱ درصد نیاز کشور به این ماده پروتئینی را تامین می کند.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
اوصافی کوتاه در باره آیت‌الله فقید فاطمی‌نیا
سه شنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۱
سلام فرمانده، تولیدی محاهدانه
يکشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۵:۱۵
دست‌های ناپاک صهیونیستی در عراق
شنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۷:۱۶